Monday, April 27, 2015

Mayorʻs Youth Track Meet Results

Middle School Division


Softball Throw - Girls
  • Hayley-Jay Kaeo - 3rd place, gr. 6-7
  • Callie Yavinsky - 6th place, gr. 6-7
  • Honey Chandler - 1st place, gr. 8
  • Louisa Tanigawa - 3rd place, gr. 8
Softball Throw - Boys
  • Levi Snowden - 1st place, gr. 6-7
  • Ethan Inanod - 2nd place, gr. 6-7
  • Keola Takayama - 4th place, gr. 6-7
 Standing Broad Jump - Girls
  • Sienna Martin-Oldfield -1st place, gr. 6-7
  • Wailea Edwards - 4th place, gr. 6-7
  • Makena Jaeb - 5th place, gr. 6-7
  • Honey Chandler - 1st place, gr. 8
  • Louisa Tanigawa - 3rd place, gr. 8 
 Standing Broad Jump -Boys
  • Dylan Jaeb - 1st place, gr. 6-7
  • Kainoa Merano - 2nd place, gr. 6-7
 400M Relay - Girls
  • Waileia Edwards- 2nd place, gr. 6-7
  • Jaden DeSouza - 4th place, gr. 6-7
  • Nahe Edwards - 6th place, gr. 6-7
 400M Relay - Boys
  • Keola Takayama - 4th place, gr. 6-7
  • Kainoa Merano - 5th place, gr. 6-7
50M - Girls
  • Makena Jaeb - 6th place, gr. 6-7
  • Louisa Tanigawa - 1st place, gr. 8
100M - Girls
  • Waileia Edwards - 1st place, gr. 6-7
  • Sienna Martin-Oldfield - 5th place, gr. 6-7
100M - Boys
  • Levi Snowden - 6th place, gr. 6-7
800M - Girls
  • Jaden DeSouza - 1st place, gr. 6-7
  • Nahe Edwards - 3rd place, gr. 6-7
200M - Girls
  • Waileia Edwards, 1st place, gr. 6-7
  • Makena Jaeb, 2nd place, gr. 6-7
  • Honey Chandler, 1st place, gr. 8
 200M - Boys
  • Levi Snowden, 2nd place, gr. 6-7
  • Dylan Jaeb, 4th place, gr. 6-7
Overall Outstanding Girls
  • Waileia Edwards, gr. 6-7
  • Honey Chandler, gr. 8
Island School placed 2nd overall! Way to go, Voyagers!

Elementary Division

Standing Broad Jump - Boys
  • Joshua Dobashi - 1st place, gr. 4-5
200M - Boys
  • Dwight Apao - 1st place, gr. 4-5
  • Cody Manibog - 5th place, gr. 4-5
 50M - Girls
  • Marina Joanovic - 2nd place, gr. 2-3
  • Misa Mycynek - 6th place, gr. 2-3
50M - Boys
  • Dwight Apao - 1st place, gr. 4-5
100M - Girls
  • Marina Jovanovic -1st place, gr. 3-4
 100M - Boys
  • Dwight Apao - 1st place, gr. 4-5
 400M - Boys
  • Cody Manibog - 1st place, gr. 4-5